KONST / Litografier / Färglitografi 8269465
nr 826 9465
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Efter Lars Norrman, signerad i tryck, motivets mått: 48x63
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 maj 2013
kl 18:12:18
150 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman